DUMANLI GÖZ MAKYAJI

blog-buğulu-gözler

Dumanlı göz makyajı çok zormuş gibi görünse de bu adımları takip ederseniz, siz de bu trendi kolayca uygulayabilirsiniz. 

Adım 1: Göz Kapaklarınıza Yağsız Baz

Göz kapağınıza  farınızı sürmeden hemen önce yağsız bir baz sürmelisiniz. Böylelikle gün içinde göz kapaklarınız yağlanacak ve farınızın bozulması baştan önlenmiş olacaktır.

Adım 2: Göz Kalemi

Yağsız bazı sürdükten hemen sonra sıra geldi göz kalemine. Üst göz kapağınızın ortasından başlayarak, kalın bir çizgi şeklinde göz bitiminize doğru uygulayın. Dumanlı göz makyajında eyeliner kullanmamalısınız. Buğulu bir ifade için,göz kaleminizi gerekli yerlerde dağıtmalısınız.

Adım 3: Dağıt ve Yay

Kalemimizi de uyguladıktan sonra işte sıra geldi en önemli noktaya. Aplikatör yardımı ile göz kaleminizi uçlardan hafifçe dışarı doğru dağıtmaya  başlayın, birkaç ufak aplikatör darbesi yeterli olacaktır. Çok da  abartıp, tüm göz kalemini yaymayın.

Adım 4: Alt Kirpiklerinizi Boyayın

Göz kaleminizi tekrar elinize alın. Gözlerinizin içine ince bir çizgi çekin ya da bunun için sürme de kullanabilirsiniz. Sonrasında kullanacağınız far ile alt kirpiklerinizin diplerini boyayın. Farı kalın bir şekilde de uygulayabilirsiniz. Kaleminiz kesin çizgiler yaratacağı için, far uygulamanız dumanlı göz makyajı daha uygun olacaktır.

Adım 5: Ufak Ufak Son Dokunuşlar

Farla işimizin henüz bitmediğini ve sonrasında kullanacağımızı söylemiştik. Tekrar üst göz kapağınıza geri dönüyoruz ve kalemi yaydığınız yerlere farla beraber ufak ufak, küçük dokunuşlar yapıyorsunuz ve hatta özellikle de göz pınarlarınıza doğru çok hafifçe farınızı sürün.

Adım 6: Rimel

Ve işte geldik altın vuruş kısmına. Son olarak, hacim veren bir maskarayla kirpiklerinizi bolca rimelleyin. İşte bitti ve sahne sizin.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s